Nowoczesne grafiki na Twojej ścianie - www.conceptwall.pl - tel. 504-716-100

|  O CONCEPTWALL   |   REGULAMIN   |   JAK ZAMAWIAĆ   |   KONTAKT  |
odzielenie fototapet
obraz

  KATEGORIE FOTOTAPET

  obraz

  NAJBARDZIEJ POPULARNE FOTOTAPETY

odzielenie fototapet
obraz

  PRZED ZAKUPEM

obraz

  CZĘSTO WYSZUKIWANE

obraz

  PRAWA AUTORSKIE

Wszystkie prezentowane na stronie fototapety to autorskie grafiki będące własnością conceptwall. Kopiowanie, rozprzestrzenianie, drukowanie oraz publikacja w jakiejkolwiek formie do celów komercyjnych i prywatnych bez zgody właściciela jest zabroniona.

obraz

   JAK PRZYKLEIĆ FOTOTAPETĘAPLIKACJA FOTOTAPETY LATEKSOWEJ Z LAMINATEM-SPOSÓB KLEJENIA: NA STYK

I. Przed tapetowaniem należy :

1. Odpowiednio przygotować ścianę zgodnie ze sztuką budowlaną. Podłoże powinno być czyste, suche, gładkie i zagruntowane specjalnym środkiem do gruntowania lub klejem do tapet na dzień przed przystąpieniem do aplikacji fototapety.

2. Rozłożyć na czystej powierzchni wszystkie części fototapety wzorem zadrukowanym do góry, w celu sprawdzenia poprawności produktu ze złożonym zamówieniem, w tym m.in.: dopasowania wzoru poszczególnych części, kolorystyki, wymiaru.

3. Przygotować narzędzia do tapetowania:

obraz Pędzel do tapetowania

obraz Nóż do tapet z wymiennym ostrzem

obraz Gumowy wałek lub szczotkę do tapetowania

obraz Klej do tapet o podłożu papierowym np. Metylan Special

obraz Wiadro lub pojemnik do wymieszania kleju

obraz Folię malarską- do zabezpieczenia tapety i podłóg

obraz Ołówek, poziomicę lub pion sznurkowy

obraz miękką ściereczkę lub gąbkę do usuwania nadmiaru kleju

4. Zadbać, aby temperatura w pomieszczeniu wynosiła 15-18°C. Klejenie fototapety nie powinno się odbywać w zbyt gorącym lub zbyt chłodnym, narażonym na przeciągi pomieszczeniu.

5. Zadbać o obecność 2 osób w czasie tapetowania.

II. Aplikacja Fototapety :

1. Po przygotowaniu wcześniej podłoża dla fototapety (pkt. I.1), należy wyznaczyć na ścianie delikatnie ołówkiem pionowe kreski za pomocą poziomicy lub pionu sznurkowego.

2. Przygotuj klej do tapetowania zgodnie z instrukcją producenta oraz pędzel. Zaleca się stosowanie kleju do tapet o podłożu papierowym np. Metylan Special.

3. Przygotuj czyste miejsce na podłodze ( możesz wykorzystać do tego folię malarską) , by móc rozłożyć fototapetę wzorem do dołu.

4. Uwaga ! Jeśli fototapeta składa się z większej ilości części nie pomyl kolejności ich klejenia oraz kierunku wzoru.

5. Za pomocą pędzla do tapetowania nanieś dokładnie i równomiernie klej na całej niezadrukowanej powierzchni części tapety, zwróć szczególną uwagę na krawędzie.

6. Pokrytą klejem fototapetę składamy w połowie klejem do środka. Należy uważać, aby w miejscu zgięć tapety nie powstały kanty, które będą później będą widoczne na ścianie.

7. Odczekaj do 5 minut, aby klej się wchłonął. Pamiętaj, czas nasiąkania kleju powinien być taki sam dla każdego fragmentu tapety.

8. Dla ułatwienia klejenie rozpocznij od dokładnego pionowego dopasowania jednej z krawędzi fototapety, zgodnie z wyznaczonymi kreskami pomocniczymi, stopniowo dociskając ją od góry do dołu ściany.

9. Do dociskania najlepiej użyć gumowego wałka, którym należy wykonywać ruchy od środka na zewnątrz tapety w tzw. jodełkę. Pozwoli to zlikwidować pęcherzyki powietrze tworzące się pod tapetą.

10. Po przyklejeniu całej fototapety upewnij się, że jest odpowiednio dociśnięta i wygładzona.

11. Jeżeli jest to potrzebne, w celu wyrównania, należy dociąć ostrym nożykiem górny i dolny fragment fototapety.

12. Nadmiar kleju pojawiający się na brzegach, należy delikatnie zebrać wilgotną, miękką ściereczką.

13. Następne części fototapety kleimy w podobny sposób jedna krawędź obok drugiej na tzw. styk.

Uwaga!

obraz Pamiętaj, aby przed przystąpieniem do przyklejenia fototapety sprawdzić, czy jest ona zgodna z zamówieniem pod względem wymiaru, koloru i dopasowania wzoru. W przypadku zauważenia jakichkolwiek wad mogących podlegać reklamacji, nie należy aplikować fototapety na ścianę.

obraz Przyklejona do ściany fototapeta nie nadaje się do ponownego użycia.

obraz W przypadku aplikacji fototapety na ścianie pomiędzy szafkami w kuchni, fragment tapety nad płytą grzewczą powinien zostać dodatkowo zabezpieczony hartowanym szkłem.

obraz Przedstawione powyżej informacje zostały podane w dobrej wierze, według aktualnego stanu wiedzy i doświadczenia praktycznego producenta, co nie zwalnia jednak od odpowiedzialności za wykonywanie prac zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i BHP.


odzielenie fototapet

polityka prywatności                                                    Opracowanie CONCEPTWALL - NOWOCZESNE, GRAFICZNE FOTOTAPETY DO WNĘTRZ. Prawa autorskie zastrzeżone. www.conceptwall.pl